Najnowsze wpisy

„Z serca Gdańska do Serca Matki”

Dodał admin, dn. 24.05.2026

W niedzielę, 24 maja, w naszej parafii odbył się kolejny koncert z cyklu „Muzyczne Mozaiki” zatytułowany „Z serca Gdańska do Serca Matki”. Tytuł wydarzenia nawiązywał do maryjnego charakteru części wykonywanych utworów oraz przeżywanego obecnie miesiąca maja, czasu nabożeństw majowych i szczególnej czci oddawanej Matce Bożej.

Tego wieczoru gościliśmy Gdański Chór Nauczycielski, który zabrał słuchaczy w niezwykłą muzyczną i duchową podróż.

Podczas koncertu wybrzmiały utwory religijne, maryjne oraz chóralne kompozycje współczesne i klasyczne. Publiczność mogła usłyszeć m.in. „Modlitwę o pokój” Norberta Blachy, „Gwiazdo zaranna”, „Ave Maris Stella”, „Zdrowaś bądź Maryja” Henryka Mikołaja Góreckiego, „Ave Maria” Józefa Świdra, „Jezus, najwyższe imię”, włoską pieśń chóralną „Signore delle cime”, „Veni Jesu”, „Alleluja” Gordona Younga, a także „Dona Nobis Pacem” i fragmenty „Missa brevis” Jana Szopińskiego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do całego chóru za piękny występ, pełen modlitwy, refleksji i muzycznych wzruszeń. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy dyrygentce chóru, Darii Polanowskiej, za przygotowanie artystów oraz stworzenie wyjątkowej atmosfery tego wieczoru.

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom koncertu za obecność i wspólnie spędzony czas.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu. 23 czerwca (wtorek) o godz. 19.30 odbędzie się wyjątkowe ognisko świętojańskie, podczas którego zagra Ex Czerwone Gitary. Będzie to wieczór pełen muzyki, wspólnego śpiewu i letniej atmosfery. Serdecznie zapraszamy!

Projekt „Muzyczne Mozaiki” jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Poniżej wideo-relacja i zdjęcia z koncertu:

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.

Udostępnij: