Chór parafialny

Jeśli kochasz muzykę, chciałbyś (chciałabyś) rozwijać się muzycznie pod okiem profesjonalnej Pani dyrygent oraz oddawać chwałę Bogu i ubogacać liturgię poprzez śpiew, to jest to miejsce dla ciebie. Nie musisz wstydzić się, że nie jesteś wybitnym muzykiem, będziesz tu bardzo mile widziany i zaskoczony rodzinną atmosferą panującą wewnątrz chóru. Zaryzykuj i przyjdź na spotkanie.

Próby chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich miłośników śpiewu.

Chór Schola Padre Pio powstał przy parafii Św. Ojca Pio w Gdańsku w 2002 roku ,dzięki inicjatywie księdza proboszcza Krzysztofa Homoncika oraz dyrygentki Agaty Lepek. Jest chórem mieszanym, w którym parafianie, realizują na chwałę Bożą swoją potrzebę modlitwy pięknym śpiewem.

Działalność chóru ukierunkowana jest na liturgię, więc repertuar obejmuje głównie pieśni religijne zgodnie z biegiem Roku Kościelnego: kolędy, pastorałki, pieśni wielkopostne, maryjne i inne.

Między 2007 a 2020 rokiem Schola Padre Pio z sukcesami uczestniczyła w festiwalach chóralnych.

Przedsięwzięcia Scholi Padre Pio:

2007- I miejsce w I Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Szemudzie

2011- Nagroda Specjalna za najlepiej wykonany utwór w języku kaszubskim w VII Kaszubskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie

2013- złote pasmo w IX Kaszubskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie

2013- Nagroda Specjalna dla najlepszego chóru parafialnego w VII Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Szemudzie

2015- złote pasmo w II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Wielkanocnej w Sopocie

2015- oprawa mszy świętej z TV Polonia w Kościele św. Ojca Pio w Gdańsku

2016- I miejsce i nagroda specjalna za najlepiej wykonany utwór Salezjanina w V Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim

2018- udział we mszy świętej  Krakowie Łagiewniki transmitowanej przez TVP

2020- I miejsce w kategorii chórów parafialnych w XV Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie oraz cykliczne uświetnianie  mszy świętych dla ruchu MAITRI-Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata.