Parafia pw. św. Ojca Pio

z udziałem dzieci szkolnych: 11.15
suma parafialna: 12.30
z udziałem dorosłych: 18.00
 7.30, 8.30, 18.00, 19.00 (oprócz sobót)

Nasze biuro parafialne czynne jest:

poniedziałek 17.00 - 17.45;

środa 9.00 - 10.00

czwartek 18.30 - 19.30

piątek 18.30 - 19.00 /sprawy małżeńskie/

W I piątek miesiąca i uroczystości
biuro parafialne nieczynne.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Ojca Pio
adres email: info@parafiapio.pl

O nas

Po przez katechezę i zabawę pragniemy poznawać Pana Jezusa, Jego słowo i liturgię. Do grupy mogą dołączyć dzieci od pierwszej do szóstej klasy szkoły podstawowej.

Pomaga nam młodzież, która jednocześnie jest animatorami poszczególnych grup wiekowych. Jeśli pragniesz rozpoznać obecność Jezusa w sakramentach, drugim człowieku, codziennym życiu i zabawie – to jjest to miejsce dla Ciebie. Opiekunem wspólnoty jest ksiądz Marcin Sprengel.

Na czym polega?

Oaza Dzieci Bożych jest grupą dzieci, które przez wspólną modlitwę, śpiew i zabawę, pragną poznawać Boga.
Celem spotkań, które odbywają się podczas roku formacyjnego (roku szkolnego), jest odkrywanie wielkiej miłości Boga względem człowieka. Pomocą są zdobywane sprawności i związane z nimi zadania. Nie służy to tylko zabawie czy urozmaiceniu spotkań. Dzieci uczą się przez nie w jaki sposób stawać się Dzieckiem Bożym, czyli dobrym człowiekiem. To ma doprowadzić do stawania się chrześcijaninem. Chodzi o to, żeby dziecko przekonało się jak dużo szczęścia i radości daje życie z Jezusem, w oparciu o Jego Dobrą Nowinę, czyli Ewangelię.

Nad grupą dzieci czuwają animatorzy i wolontariusze. Przykładem życia i własnym doświadczeniem, pragną głosić Pana Jezusa. Poświęcają swój czas, aby otoczyć dzieci opieką. Ze wszystkich sił, starają się dawać dobry przykład.
Nad całą grupą czuwa odpowiedzialny ksiądz, którego nazywamy moderatorem.

Kto może uczestniczyć w Oazie Dzieci Bożych?

Na spotkania Oazy może przyjść każdy, kto chodzi do szkoły podstawowej. Każde dziecko jest dla nas cennym darem, otrzymanym od Boga.

Kiedy odbywają się spotkania?

Spotkania odbywają się w soboty w salce "Pomarańczowej" w Domu Parafialnym o godzinie 10.00. Daty i godziny spotkań będą czasem ulegać zmianie o czym będziemy informować na stronie internetowej w Aktualnościach.

Co nas czeka na spotkaniach?

Spróbujemy zobaczyć, jakie postępowanie podoba się Panu Bogu. Zastanowimy się, co zrobić by być lepszym kolegą, koleżanką, bratem, siostrą, dzieckiem. To wszystko będziemy poznawać na 30 minutowych katechezach. Później pod opieką animatorów i wolontariuszy, wśród zawodów i zabaw rozwijamy swoje talenty.
Do zdobycia i poznania mamy następujące sprwności: posłuszeństwo, punktualność, wierność słowu i wiele innych.

Serdecznie Was zapraszamy:)

Sentencja

Każda prawdziwa miłość musi mieć swój Wielki Piątek.

krd. Stefan Wyszyński

Liturgia Słowa