Parafia pw. św. Ojca Pio

z udziałem dzieci szkolnych: 11.15
suma parafialna: 12.30
z udziałem dorosłych: 18.00
 7.30, 8.30, 18.00, 19.00 (oprócz sobót)

Nasze biuro parafialne czynne jest:

poniedziałek 17.00 - 17.45;

środa 9.00 - 10.00

czwartek 18.30 - 19.30

piątek 18.30 - 19.00 /sprawy małżeńskie/

W I piątek miesiąca i uroczystości
biuro parafialne nieczynne.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Ojca Pio
adres email: info@parafiapio.pl

3 marca 2018r.

III Niedziela Wielkiego Postu

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

4 III 2018 r.

·                   NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową dorosłych o godz. 8.00 i 18.30; dzieci                  o godz. 17.30; młodzież o godz. 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.

·                   REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu 18 marca dla wszystkich grup wiekowych. Program rekolekcji prosimy pobrać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

·                   WORECZEK RYŻU

Dziękujemy franciszkanom ojcu Tadeuszowi za wygłoszone Słowo Boże i bratu Robertowi za animację misyjną akcjji „woreczek ryżu” dla dzieci z Afryki. Przy wyjściu z kościoła można nabyć woreczek ryżu i złożyć ofiarę na misje.

·                   CARITAS

Przy wyjściu z kościoła polecamy skarbonki Caritas na Jałmużnę Wielkopostną oraz Tutki, które prosimy wypełnić żywnością i przekazać do kościoła dla potrzebujących rodzin. W piątek i sobotę Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności w sklepach na terenie naszego osiedla, dary żywnościowe będą przeznaczone dla potrzebujących rodzin naszej parafii. W przyszłą niedzielę Caritas będzie rozprowadzał baranki wielkanocne. Przy wyjściu z kościoła można nabyć ozdoby świąteczne dochód przeznaczony jest na lekarstwa dla Natalii.

·                   COACHING

W naszym domu parafialnym można wziąć udział w indywidualnych spotkaniach z coachem (czyt. kołczem).Możliwość spotkań w poniedziałki w godzinach od 16.00 do 19.00 za wcześniejszym umówieniem telefonicznym. Coaching (czyt. kołczing) to wspieranie rozwoju człowieka w sferze osobistej i zawodowej, np. w poprawie relacji rodzinnych, zdrowia i samopoczucia, organizacji czasu, rozwoju kariery, zmianie pracy czy przejściu na emeryturę. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii.

·                   DNI OTWARTE SP 57

Szkoła Podstawowa nr 57 im. gen. Wł. Andersa serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty 10 marca 2018 roku w godzinach 10-14.  Szkoła  pracuje w systemie jednozmianowym. Dzieci uczą się w przyjaznej rodzinnej atmosferze. Nauczyciele stosują  innowacyjne metody nauczania, m.in. dramę pedagogiczną, metodę krakowską , klocki NUMICON.

W sali gimnastycznej, sali do gimnastyki korekcyjnej oraz na nowoczesnych boiskach szkolnych uczniowie ćwiczą, tańczą i rozgrywają mecze, najmłodsi bawią się na bajecznym placu zabaw na naszym podwórku szkolnym, które wkrótce zostanie upiększone dzięki Budżetowi Obywatelskiemu NR 6!

W godz. 6.00 - 17.00 uczniowie spędzają czas w kolorowej i odnowionej świetlicy, mogą także skorzystać z pysznych domowych obiadów.

Szkoła serdecznie zaprasza  uczniów z całego Gdańska  do wszystkich klas: od oddziału przedszkolnego do klasy VIII. Adres strony internetowej: www. sp57gda.pl

Zainteresowanych prosimy o odbiór ulotek, które znajdują się przy wyjściu z kościoła.

·                   SPOTKANIA

- parafialny zespół Caritas – wtorek 18.00

- dzieci I komunijne grupa niedzielna – wtorek według podziału na grupy.

- kandydaci do bierzmowania – wtorek 19.00

·                   1% PODATKU

Zachęcamy emerytów i rencistów do przekazania 1% podatku na fundację Nasza Przyszłość, która utrzymuje Radio Maryja i telewizję Trwam. Osoby zainteresowane mogą otrzymać informację każdą środę po Mszy św. o godz. 18.00 oraz w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

·                   PODZIĘKOWANIA

Siostry albertynki z Włocławka dziękują za dar serca złożony na dom dla bezdomnych w kwocie 12 000 zł.

·                   ŻYCZENIA

Wszystkim parafianom obchodzącym swoje urodziny, imieniny i jubileusze małżeńskie życzymy błogosławieństwa Bożego i szczególnej opieki świętych patronów. Kobietom z okazji ich święta życzymy szczególnej opieki najpiękniejszej z kobiet Matki Bożej i zapraszamy panie na Mszę św. w ich intencji w czwartek o godz. 19.00. Dzisiaj po Mszy św. zapraszamy do kawiarenki.

·                   KRONIKA ŻAŁOBNA

Z naszej wspólnoty parafialnej powołał Pan Bóg do wieczności śp. Urszulę Schiwichteberg z ul. Warszawskiej i Józefa Piechockiego z ul. Jeleniogórskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Sentencja

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; Przyjdzie - zrobi niespodziankę.

Bolesław Prus

Liturgia Słowa