Parafia pw. św. Ojca Pio

z udziałem dzieci szkolnych: 11.15
suma parafialna: 12.30
z udziałem dorosłych: 18.00
Dni powszednie (w okresie wakacyjnym)
 8.30, 18.00

Nasze biuro parafialne czynne jest:

poniedziałek 17.00 - 17.45;

środa 9.00 - 10.00

czwartek 18.30 - 19.30

piątek 18.30 - 19.00 /sprawy małżeńskie/

W I czwartek i I piątek miesiąca i uroczystości
biuro parafialne nieczynne.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Ojca Pio
adres email: info@parafiapio.pl

22 lipca 2017r.

XVI Niedziela Zwykła

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23 VII 2017 r.

·        POWITANIE

Bardzo serdecznie witamy gości wypoczywających na wakacjach w naszym mieście i zapraszamy do udziału w nabożeństwach. Naszym parafianom udającym się na urlop życzymy dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu.

·        MSZE ŚWIĘTE

W okresie wakacji Msze Święte w naszym kościele w dni powszednie odprawiane są o godz. 8.30 i 18.00. Spowiedź 10 minut przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku o godz. 8.00, oraz w czwartek od godz. 18.30 do 20.00.

·        POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

We wtorek 25 w dniu wspomnienia św. Krzysztofa zapraszamy kierowców na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.00. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów.

·        ROCZNICA POWSTANIA PARAFII

W przyszłą niedzielę 30 lipca przypada 17 rocznica powstania naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom i gościom za wspólną modlitwę i Eucharystię, za wkład w budowę kościoła oraz za wszelkie dobro i zaangażowanie na rzecz wspólnoty parafialnej na przestrzeni minionych lat. Bóg zapłać .

·        AKCJA LETNIA

W ramach Akcji Letniej dzieci w minionym tygodniu były w Narodowym Muzeum Morskim na zajęciach interaktywnych.  W tym tygodniu zapraszamy dzieci we wtorek. Zbiórka dzieci o godz. 9.15. Wycieczka dla dzieci jest bezpłatna, prosimy zabrać legitymację szkolną i suchy prowiant.  Prosimy o wsparcie naszej akcji do puszek u ministrantów.

·         STUDIUM MAŁŻEŃSTWA I RODZINY

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gdańskiej organizuje Studium z zakresu małżeństwa i rodziny. Szczegółowe informacje na plakacie w naszej gablocie.

·        PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

Dnia 28 lipca wyruszy XXXV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Informacje o zapisach w naszej gablocie.

·        PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIETEJ

Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 4 – 11 listopada 2017 roku. Program pielgrzymki na stronie internetowej, zapisy w biurze parafialnym.

·        POMOC SYRII

W ramach programu Caritas Rodzina Rodzinie nasza parafia przez pół roku wspiera finansowo dwie rodziny syryjskie. Dzisiaj zbiórka do puszek na ten cel.

·        ŻYCZENIA

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

·        KRONIKA ŻAŁOBNA

Z naszej wspólnoty parafialnej powołał Pan Bóg do wieczności śp. Wandę Szczotek z ul. Przemyskiej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Zapraszamy do archiwum ogłoszeń.

Sentencja

By rozmiłować się w duszy, nie patrzy Bóg na jej wielkość, lecz na głębię jej pokory.

św. Jan od Krzyża

Liturgia Słowa